image_pdfimage_print

به طورکلی سیستم ‌های نظارت تصویری با دو رویکرد نظارت در محیط‌ های داخلی و خارجی نصب و راه اندازی می ‌شوند. در محیط ‌های داخلی شرایط نوری چالش برانگیز نیست و نظارت تصویری را راحت ‌تر می ‌کند؛برعکس در فضاهای باز و بیرونی به دلیل گستردگی فضا و پراکندگی اجسام، انتخاب یک سیستم مناسب جهت پوشش نظارتی کل منطقه بسیار مهم است.

برای یک انتخاب مناسب باید ابتدا مشخص شود که یک دوربین نظارت تصویری با چه هدفی در نظر گرفته شده است. گاهی اوقات باید فضای بزرگی را پوشش دهد، گاهی در فضاهای داخلی یا خارجی مانند ایستگاه‌ های قطار و مراکز خرید بزرگ استفاده می ‌شود که بزرگی این مناطق خود چالش هایی را از قبیل تشخیص جزئیات در شرایط نوری مختلف و دشوار به همراه دارد.

فناوری Panaromic در تعدادی از دوربین ‌های جدید Axis به چشم می خورد. این دوربین ها برای مکان های حساس و مهم بسیار مناسب و کارآمد هستند حال می خواهیم بدانیم که مکان‌ های حساس و مهم کدامند؟

استادیوم ها : معمولاً این محیط‌ ها جو مثبتی دارند، اما گاهی ممکن است خشونت بین طرفداران دو تیم، جیب بری، فروش بلیط غیرمجاز و… موجب ایجاد نا امنی شود. بنابراین حتماً باید یک سیستم نظارتی مدرن در این اماکن باشد تا تمام نقاط را مورد نظارت قرار دهد.

مدارس : نیاز به امنیت برای معلمان، کارکنان و دانش ‌آموزان ایجاب می ‌کند تا سیستم امنیتی قابل اعتمادی در این مراکز وجود داشته باشد. این سیستم باید قادر باشد خرابکاری، دزدی، غیبت و حتی درگیری ‌های فیزیکی را مورد نظارت قرار دهد تا بتواند به ارتقای امنیت محیط کمک کند.

سیستم حمل و نقل شهری : ممکن است در چنین جاهایی افراد با خشونت مواجه شوند و یا در یک ایستگاه قطار احتمال وقوع سرقت یا خرابکاری یا حادثه ای وجود دارد. برای ایجاد امنیت در این سیستم و برای اینکه همیشه یک قدم جلوتر از این رخدادها باشیم به یک سیستم نظارتی خوب و مطمئن نیاز داریم.

پالایشگاه ‌ها و مراکز حیاتی : از خطر تروریسم گرفته تا بلایای طبیعی و هرعاملی که باعث ایجاد خلل در کارکرد این اماکن شود. کمپانی Axis برای ایجاد امنیت تأسیسات و کارکنان آن راه حل کاربردی و موثری دارد.

صنعت : در مورد اماکن صنعتی، کارخانه ‌ها و انبارهای اداری مواد اولیه ‌ای وجود دارد که همواره احتمال سرقت آنها هست. پس نیاز است سیستم امنیتی کارآمدی برای حفظ اموال خود داشته باشیم و علاوه بر آن می ‌توان به عنوان یک سیستم ارزشمند برای ارتقاء روند تولید مورد استفاده قرارگیرد.

دوربین های پانورامیک Axis در انواع گوناگون بوده که هر یک برای موقعیت های ویژه ای کاربردی است. بنابراین باید با توجه به شرایط و موقعیت ، یکی از این مدل ها را به کار گرفت.

چه نوع دوربین پانورامیکی برای کار شما مناسب است؟

دوربین ‌های پانورامیک را می‌ توان به سه دسته تقسیم نمود:
– سیستم‌ های Single sensor : دوربین پانورامیک تک سنسوره باسایز کوچک، به قابلیت نصب آسان و حذف نقاط کور در مناطق کوچک مجهز است.
– سیستم ‌های Multisensors : دوربین ‌های چند سنسوره اغلب تراکم پیکسلی بالایی دارند؛ در نتیجه کیفیت تصویر بالاتر با پوشش گسترده‌ تری را ارائه می‌ دهند. این دوربین بسیار مناسب برای ایستگاه ‌های راه آهن، مترو، فرودگاه ‌ها، میدان ‌ها، استادیوم‌ ها، دانشگاه‌ ها،حیاط مدارس و پارکینگ ‌های رو باز می ‌باشد.
– سیستم ‌های Miltidirection : دوربین‌ های چند جهته قابلیت انعطاف پذیری بالاتری دارند و می‌ توانند چند جهت را همزمان مورد نظارت قرار دهند. هر دوربین از لنزهای متعدد دیگری تشکیل شده است که می توان به طور مستقل از هم و در جهت‌ های مخالف قرار گیرند. این سیستم ها برای قرار گرفتن در محیط‌ های داخلی و بیرونی، گوشه ساختمان ها، سر تقاطع و جاده‌ ها ایده ‌آل هستند. پس توصیه Axis برای محیط ‌های بزرگ و باز انتخاب دوربین ‌های چند سنسوره می‌باشد. به عنوان مثال در استادیوم‌ های ورزشی دوربین Axis Q3708-PVE انتخاب خوبی خواهد بود. این دوربین ثابت دارای ۳ سنسور با دید پانارومیک ۱۸۰ درجه می ‌باشد که برای مناطق بزرگ با شرایط نوری چالش برانگیز روز و شب مناسب است.

دوربین‌ های Axis مجهز به سیستم پانورامیک

دوربین Axis Q3709-PVE قابلیت پوشش ‌دهی در محیط‌ های بزرگ وتصویری با کیفیت که قادر به نمایش جزئیات است را در اختیار دارد. این دوربین دارای امتیاز IK10 است که در برابر ضربه و خشونت کاملاً مقاوم می ‌باشد.

دوربین Axis Q3707-PVE برای مکان ‌هایی است که نیاز به دید ۳۶۰ درجه داریم. وجود ۴ دوربین در یک قالب یک راه حل ایده‌ آل برای راهروها،تقاطع‌ ها و گوشه‌ های ساختمان است. این دوربین دارای لنزهای چندکانونی می‌ باشد که هر کدام از آنها امکان انتخاب و تغییر مناسب میدان دید با توجه به نیاز شما هنگام نصب دوربین را می‌ دهد. هر لنز دارای ۴ لنزکوچک است که در مسیر دایره ‌ای تغییر مکان می ‌دهند بنابراین می‌ توانیم هر دوربین را بر روی مسیر دایره ‌ای در هر جهتی که بخواهیم تنظیم کنیم که هر کدام میدان دید افقی ۵۴ تا ۱۸۰ درجه را به ما می‌ دهند. حتی می توانیم صحنه زوم شده ای را برای بزرگ‌ نمایی داشته باشیم. وجود ۴ لنز در قالب یک دوربین آن را چه از نظر هزینه خود دوربین و چه از نظرهزینه نصب و راه اندازی و تجهیزات، در مقایسه با ۴ دوربین جداگانه مقرون به صرفه کرده است.

دوربین Q6000-E MK II بهترین گزینه برای سیستم های نظارت شهری می باشد. این دوربین با داشتن ۴ لنز ۲ مگاپیکسلی و میدان دید ۳۶۰ درجه برای پوشش مناطق وسیع کاربرد دارد. طراحی آن به گونه ‌ای است که قابلیت ترکیب با هر نوع دوربین سری -E60Q و Q61-E را دارد. ترکیب دو دوربین به ما این امکان را می‌ دهد که تنها با یک کلیک قابلیت تغییر دیدکلی را به یک دید زوم شده داشته باشیم. پس می توان نتیجه گرفت که دوربین های چند سنسوره با داشتن قابلیت های فراوان و کارآمد و از همه مهمتر مقرون به صرفه بودن، بهترین گزینه برای استفاده در سیستم های نظارت تصویری در مکان‌ های بزرگ که نیازمند به دید وسیع می ‌باشند.

مشترک شدن در خبرنامه ما

برای اطلاع از آخرین اطلاعات و بروزرسانی ها در خبر نامه ما عضو شوید

اشتراک شما ایجاد شد