image_pdfimage_print

با افزایش محبوبیت دوربین های مداربسته UHD با قابلیت کار در نور کم، سیستم های تصویربرداری حرارتی به عنوان بخش جدایی ناپذیری از راهکارهای امنیتی همواره در محیط های حساس جزو نیازهای حیاتی خواهند بود. هزینه های نصب تعداد بالای دوربین های مداربسته حرارتی می تواند عامل مهمی در تصمیم گیری کاربران باشد. این موضوع باعث شده تا شرکتی مثل TIR به فکر بهره برداری از این بازار بلقوه جهانی بیفتد. محصولات متنوع این شرکت از رادارهای حرارتی تا سیستم های شبکه تشخیص، رقیب جدی و مستقیمی برای دوربین های حرارتی فعلی به حساب می آیند.

مدیر توسعه کسب و کار TIR در این باره می گوید:
راداراهای حرارتی به دلیل استفاده از تنها یک سنسور حرارتی در محیط به جای بیش از ۱۶ دوربین مداربسته حرارتی، راهکاری مقرون به صرفه به حساب می آید. این قابلیت می تواند بازار درخواست های متنوع جهانی را برای محیط های حساس، تاسیسات، زندان ها، فرودگاه ها، کشاورزی و هر جای دیگر به خود جلب نماید.

از ویژگی های برجسته این سیستم تشخیص حرارتی برد بالای آن است. رادار حرارتی شرکت TIR می تواند شعله های آتش را در فاصله ۵ کیلومتری، ورود خودرو را در فاصله ۱۵۰۰ متری و ورود اشخاص را از ۴۰۰ متری تشخیص دهد که بسیار کاربردی خواهد بود.

سرعت چرخش این رادار حرارتی ۵۴ بار در دقیقه خواهد بود و باعث می شود بتواند تصاویر ۳۶۰ درجه گرفته شده از محیط به صورت پانورامیک با رزولوشنی تا حداکثر ۵ مگاپیکسل به صورت مداوم ارائه نماید. ضمن اینکه در محدوده دمایی ۹۵ درجه ای (۴۰ درجه زیر صفر تا ۵۵ درجه بالای صفر) مقاومت کاری مناسبی دارد.

رادار حرارتی Hydra هم از دوربین مداربسته PTZ با سنسور سونی Exmore با رزولوشن ۱۰۸۰P و زوم اپتیکال ۲۰x برخوردار است که می تواند در نور ۱٫۵ لوکس تصویر رنگی ارائه دهد. ضمن اینکه سرعت ضبط تصاویر دوربین مداربسته PTZ مورد استفاده در این رادار حرارتی ۳۰ فریم در ثانیه بر مبنای کدک H.264 خواهد بود.

Thermal Radar

سنسورهای حرارتی به سادگی در محل قرار گرفته می توانند با دیدی ۳۶۰ درجه سیستم تشخیص ورود به محیط حساس را به تنهایی شکل دهد و نیاز به دستگاه های تشخیصی و هوشمند دیگر را برطرف نماید. این راهکار می تواند به صورت جامع و مقرون به صرفه به جای سیستم های امنیت محیطی مورد استفاده قرار گیرد و با سیستم های تشخیص ورود به محوطه بر اساس تحلیلگر ویدئویی یا سیستم های هشدار محیطی سازگار شود.

رادار حرارتی با استفاده از سنسور حرارتی چرخشی به فرم دوربین مداربسته PTZ، پوشش تشخیص حرارتی جامعی به وجود می آورد که برعکس دوربین مدار بسته PTZ نیازی هم به گردش متناسب با هدف یا در موعد مقرر نخواهد داشت. محصولی مثل Hydra که سیستم رادار حرارتی ترکیبی با دوربین مداربسته PTZ با نور IR می باشد می تواند به محض تشخیص ورود فرد به محوطه توسط رادار حرارتی، به صورت خودکار جهت دوربین مداربسته PTZ را به نقطه ورود معطوف کرده و به خوبی تصاویر محل هدف را نیز ضبط نماید.

Thermal Radar HYdra

محصول edge هم بر پایه تحلیلگر ویدئویی (Analytics)، تشخیص محیطی هوشمندی دارد که می تواند به وسیله نرم افزار مدیریت، مانیتور شود یا تصاویر را در VMS ضبط کند. کاربران می توانند محیط مورد نظر برای پوشش را برای دستگاه تعیین کنند و شیئی احتمالی را هم که ممکن است به محیط وارد شود در روی دستگاه از قبل تعریف نمایند.

مدیر بازاریابی TIR در ادامه در مورد مزایای یکپارچه سازی رادارهای حرارتی با دیگر سیستم های امنیتی نظارتی چنین نظری داشت:
بعضی از فروشندگان ، رادار حرارتی را هسته اصلی محصول یا راهکار خود می دانند و ما هم به آن ها اجازه دادیم با تبلیغ راهکار خودشان به عنوان محصولی جدید، نیازهای بازار و رشد کسب و کارشان را توما تجربه کنند در حالی که باقی فروشندگان دوربین مداربسته این محصول را گزینه مهمی می دانند که می تواند باعث افت کشش بازار و نیاز به دوربین مداربسته شود.

مشترک شدن در خبرنامه ما

برای اطلاع از آخرین اطلاعات و بروزرسانی ها در خبر نامه ما عضو شوید

اشتراک شما ایجاد شد