image_pdfimage_print

برای انجام مقایسات، دوربین مداربسته ۶۰۱۰ را به عنوان دوربین مداربسته ارزان قیمت در کنار دوربین های مداربسته ای از برند اکسیز و هایک ویژن قرار داده، قابلیت کار آن ها را در نور کامل، نور کم و صحنه های WDR، مدیریت پهنای باند و … بررسی خواهیم کرد.

خلاصه

دوربین مداربسته Wisenet XND-6010 در نور کامل و صحنه های WDR به خوبی از پس کار بر آمده تصاویر بسیار خوبی ارائه می دهد. کارکرد در نور کم برای این دوربین مداربسته بدون سیستم نور IR دید در شب مناسب است اما نبود نور IR می تواند کمی رقابت این دوربین مداربسته را با دوربین های مداربسته ارزان قیمت مجهز به نور IR را سخت کند. به علاوه میزان انتقال بیت ها (Bitrate) در XND-6010 فوق العاده کمتر از دوربین های مداربسته رقیب درصحنه های مختلف است.

به طور کلی دوربین مداربسته Wisenet XND-6010 سامسونگ/هانوها با استفاده از قابلیت های پیشرفته (مثل تثبیت کننده تصویری، تحلیلگر ویدئویی و صوتی، تردد شمار و نفر شمار،نقشه حرارتی Heatmap و Multi-exposure و WDR قدرتمند و …) و قیمتی پایین می تواند نیاز بسیاری از کاربران و محیط ها را برطرف نماید. ضمنا اگر به دنبال یک دوربین مداربسته لنز ثابت مینی دام با قیمتی پایین باشید می توانید از مدل های ۱۰۸۰P برند Hanwha، دوربین مداربسته ای زیر ۸۰۰ هزار تومان انتخاب نمایید.

قیمت دوربین مداربسته Hanwha

دوربین مداربسته Hanwha XND-6010 در فضای آنلاین با قیمت جهانی تقریبا یک میلیون و سیصد هزارتومان قابل خرید است. قیمتی که نسبت به دوربین های مداربسته مینی دام با لنز ثابت مثل Axis M3045-V حدود ۹۵۰ هزار تومان و Hikvision 2522 (تقریبا ۷۵۰ هزارتومان البته با نور دید در شب) بالاتر است. در مقایسه با دیگر رقبا، دوربین مداربسته WiseNet X قابلیت های داخلی بیشتری داشته و همانند دوربین های مداربسته پیشرفته تر مثل Axis Q1615 یا Bosch Starlight 1080P با قیمت هایی در محدوده ۳ میلیون و دویست تا ۴ میلیون و هشتصد هزارتومان مورد استفاده خواهد بود.

مشخصات ظاهری

دوربین مداربسته XND-6010 سامسونگ/هانوها به عنوان دوربین مداربسته دام برای فضای داخلی از ویژگی های منحصر به فرد زیر برخوردار است.
– اسلات دوبل کارت حافظه SD : روی بدنه این دوربین مداربسته دو جایگاه برای نصب کارت حافظه MicrSD قرار دارد و مجموعا می تواند ۵۱۲ گیگابایت حافظه را روی بورد اصلی پشتیبانی کند.
– دانگل Wi-Fi : هانوها دانگلی به نام USB Wireless دارد که می توانید با اتصال به این دوربین مداربسته آن را برای ارتباط از طریق موبایل یا تبلت آماده نمایید. این قابلیت کمی غیر معمول است اما در محصولات اویجیلون و سونی هم چنین گزینه هایی مشاهده کرده ایم.

تفاوت ابعاد فیزیکی و مشخصات ظاهری دوربین مداربسته ۶۰۱۰ هانوها

 

تنظیمات

دوربین های مداربسته هانوها سری WiseNet X از رابط کاربری تحت وب جدیدی برخوردارند که بیشتر به سری P/Q شباهت دارد. تنها بخش های جدید به گزینه تنظیم سرعت ضبط فریم ها به صورت دینامیک پویا و تحلیلگر ویدئویی اختصاصی برای صدا بر می گردد.

ظاهر رابط تحت وب از سری دوربین های مداربسته WiseNet Q

 

مقایسه کیفیت تصویر دوربین مداربسته

تصویر زیر نمایی از میدان دید اتاق تست / اتاق کنفرانس را نشان می دهد.
Hanwha XND-6010

در نور کامل دوربین مداربسته ۶۰۱۰ کارایی مناسبی داشته و جزئیات بیشتری از چهره شخص را نسبت به دوربین مداربسته Hikvision 2522 نشان می دهد در حالی که هایک ویژن ۲۵۲۲ جزئیات تصویر جدول سنجش بینایی را واضح تر نشان داده است.

Hanwha XND-6010

دو دوربین مداربسته که از نور IR استفاده نمی کنند در نور کم مقایسه شدند. دوربین مداربسته WiseNet کارایی بهتری از دوربین مداربسته اکسیز داشت و تقریبا جزئیات بهتری از چهره را نسبت به دوربین مداربسته IR هایک ویژن خواهد داشت که نویز بیشتری دارد. اما دوربین مداربسته IR هایک ویژن جزئیات بهتری از صفحه تشخیص بینایی در نور کم داشت.

Hanwha XND-6010

در شرایط نور بسیار کم نزدیک به تاریکی دوربین های مداربسته Wisenet و Axis هیچ جزئیات قابل استفاده ای در خروجی نداشتند و تنها کمی هانوها برتری نسبت به اکسیز داشت. دوربین مداربسته دید در شب (IR) هایک ویژن هم کمی بهتر از دوربین مداربسته Wisenet(بدون نور IR) عمل کرد.

Hanwha XND-6010

 

تست WDR دوربین های مداربسته مورد بررسی

در بررسی قابلیت WDR سناریوی ورود و خروج از درب را در تصویر زیر مشاهده می کنید. میزان تغییرات شدت نور (Lux Level) به خوبی از ۴۵ تا ۱۰۰۰۰ لوکس برای فضای بیرونی تغییر می کند که یعنی تغییراتی ۲۲۰ برابری روی می دهد.

 

دوربین مداربسته ۶۰۱۰ هانوها بهترین کارکرد را بین دوربین های مداربسته مورد مقایسه در صحنه تست WDR نشان می دهد و بسیار سریع تر از دیگر دوربین های مداربسته خود را با شدت نور صحنه تنظیم می کرد و جزئیات بهتری نسبت به اکسیز نشان می داد.

Hanwha XND-6010

 

بررسی پهنای باند دوربین مداربسته

دوربین مدار بسته Hanwha WiseNet XND-6010 نسبت به بقیه کمترین مصرف پهنای باند را در روز وشب داراست. با اسفاده از کدک H.265 مصرف دوربین مداربسته ۶۰۱۰ بیش از ۶۰ درصد کمتر از زمان استفاده از کدک H.264 خواهد بود.

GOV پویای ۱۶۰، سرعت ضبط دینامیک فریم ها و تنظیمات معمول wisestream در مقایسات زیر اعمال شده است.

Hanwha XND-6010

در سری دوربین های مداربسته WiseNet X، گزینه ای به نام FPS دینامیک وجود دارد که در کنار فشرده سازی پویا و تنظیمات پیشین GOV کارکرد را بهتر می کند. این قابلیت به سادگی با انتخاب تیک آن قابل استفاده است و تنظیمات حداقلی درکار نیست (مانند Axis ZipStrem 2). در آینده بیشتر از جزئیاتش در بررسی تخصصی خواهیم گفت.

Hanwha XND-6010

 

شرایط بررسی دوربین های مداربسته

فرم ورها در زمان بررسی :
– Hanwha WiseNet X XND-6010: 1.00_17017
– Axis M3045-V: 6.15.6.1
– Hikvision DS-2CD2522FWD-IS: V5.4.5 Build 170124

دوربین های مداربسته مورد تست از تنظیمات پیش فرضی با تغییرات کمی مطابق زیر برخوردارند :
– میزان exposure بر روی میزان حداکثری ۱/۳۰s در همه مدل ها تنظیم شد.
– میزان SSDR روی ۲۲ و WDR روی High در مدل های هانوها

تنظیمات کدک های هوشمند دوربین های مداربسته

– Hanwha XND-6010: Dynamic GOV 160 / Dynamic FPS On / Wisestream High
– Axis M3045-V: Zipstream High / Dynamic GOP 1200
– Hikvision DS-2CD2522FWD-IS: H.264+ On

مشترک شدن در خبرنامه ما

برای اطلاع از آخرین اطلاعات و بروزرسانی ها در خبر نامه ما عضو شوید

اشتراک شما ایجاد شد