image_pdfimage_print

شرکت سیگیت (Seagate) اخیرا سمیناری در نمایشگاه Secutech 2017 برای فروشندگان هارد دیسک های این برند برگزار کرده که نشان دهد رشد استفاده از حافظه در سیستم های امنیتی و کاربردهای نظارت تصویری بسیار فزاینده تر از باور آنهاست.

مدیر فروش فنی ارشد شرکت سیگیت، CH Chu عنوان کرده است که نیازها به حافظه نسبت به قبل بسیار بیشتر شده و در سال های آتی نیازها فراتر از دید شرکت ها خواهد بود.

شاید باورتان نشود که میزان حافظه تولیدی در سال ۲۰۱۵ معادل ۵۶۶ پنتابایت یا ۵۶۶ هزار ترابایت بوده است که تنها این میزان در سال ۲۰۱۵ تولید شده و اطلاعات قبلی بیان نشده اند. انتظار می رود در سال ۲۰۱۹ این میزان داده تولیدی به ۲۵۰۰ پنتابایت (تقریبا ۵ برابر سال ۲۰۱۵!) برسد که در ۴ سال عدد بسیار بالایی خواهد بود. اگر بهتر بگوییم عدد گفته شده معادل ۲۵ ضرب در ده به توان ۱۷ بایت خواهد شد. حال تصور کنید این عدد تنها به تولید داده ها در هر سال باز می گردد و اگر داده های تولید شده در سال های قبل هم در کنار این داده ها در نظر گرفته شوند مقادیر قابل توجهی حافظه نیاز خواهند بود. زیرا هر چندسال یک بار مجبور به تجدید سخت افزار ذخیره سازی خواهید بود.

با توجه به نیازها و گرایشات روز صنعت امنیتی، داشتن داده های تحلیلی مورد انتظار در آینده سیستم های نظارت تصویری باعث می شود رشد نیاز به حافظه تا سال ۲۰۱۹ بیش از ۵۱ درصد افزایش یابند. انتظار می رود این افزایش نیاز در آینده با چالش های مهمی رو به رو شود. امروزه سیستم های امنیتی از دوربین های مداربسته با رزولوشن بالاتر و همچنین تعداد دوربین مداربسته و سنسورهای بیشتری بهره می برند که نه تنها نیاز کاربران به استفاده از داده ها در نرم افزارهای تحلیلگر قدرتمندتر را افزایش داده بلکه نیاز به هارد دیسک های بیشتری محسوس خواهد بود.

این افزایش فزاینده سیستم های امنیتی می تواند زیرساخت ها و تجهیزات ذخیره سازی رایج را به چالش بکشاند. وقتی داده های ذخیره شده رو به افزایش باشند بنابراین چالش دیگری به نام خطر از دست رفتن داده بسیار بیشتر آزار دهنده خواهند بود.

به دلیل وجود همین چالش هایی که بیشتر این بخش صنعت را تهدید می کند؛ استفاده از هارد دیسک های اختصاصی سیستم های نظارت تصویری برای کاربران واجب تر خواهد شد. ضمن اینکه شرکت های تولیدکننده هارد دیسک ها هم باید به فکر افزایش کارایی این سیستم های ذخیره سازی برای سیستم های نظارت تصویری و از همه مهم تر امنیت داده های تصویری باشند. مدیر بازاریابی سیگیت بیشتر تاکید داشت که این موضوع در هنگام نصب و راه اندازی سیستم نظارت تصویری و دوربین مداربسته باید مد نظر پیمانکاران قرار داشته باشد. کاربران هم باید بفهمند که تجهیزات مورد نیاز و نیازهای آینده سیستم نظارت تصویری آنها باید بتواند قابلیت توسعه با سیستم های آینده را داشته و با پلتفرم های ذخیره سازی ایمن آینده سازگار شده باشند. پس یعنی برای هر پروژه سعی کنید حرفه ای جلو بروید تا مشکلات را هم حرفه ای از پیش رو بردارید.

مشترک شدن در خبرنامه ما

برای اطلاع از آخرین اطلاعات و بروزرسانی ها در خبر نامه ما عضو شوید

اشتراک شما ایجاد شد