image_pdfimage_print

پیش بینی می شود با افزایش درخواست کاربران به سمت سیستم های دیجیتال، دوربین های مداربسته ارزان قیمت و نیازهای امنیتی بیشتر، در سال های پیش رو بازار تجهیزات نظارت تصویری بی سیم رشد خوبی تجربه می کند.

بر اساس گزارشات و تحقیقات موسسه Technavio، که به تحلیل کسب و کارها و پیش بینی بازارهای بین المللی می پردازد، بازار سیستم های نظارت تصویری بی سیم از سال های ۲۰۱۷ تا ۲۰۲۱ با رشدی فراتر از ۲۱ درصد (CAGR) به عددی معادل ۱۵۰۵٫۶۴ میلیون دلار دست می یابد.

به گفته ی Amit Sharma تحلیلگر ارشد شرکت Technavio در زمینه تحقیق امنیتی IT :
دوربین های مداربسته تحت شبکه (IP) با سازگاری بیشتر در سیستم های نظارت تصویری، تاثیرگذاری، انعطاف پذیری، توسعه پذیری و سادگی کاربرد را به کاربران ارائه کرده است. این دوربین های مداربسته می توانند براساس نیازهای کاربران و با سادگی بیشتری با تجهیزات امنیتی موجود در یک سیستم جامع مورد استفاده قرار گیرند.
دوربین های مداربسته IP تنها به خاطر داشتن کیفیت بالاتر تصاویر و جریان تصویری بهتر مورد استقبال قرار نگرفته اند بلکه می توانند نیاز سطوح مختلف کاربران سیستم های کنترل دسترسی را برآورده کرده و نیاز به تجهیزات ثانویه و ملاحظات مختلف را برطرف نماید. استفاده از دوربین های مداربسته تحت شبکه در استادیومها، پروژه های نظارت تصویری شهری و هتل ها به سرعت در حال افزایش است و همین موضوع باعث شده نیاز به این بازار بر اساس پیش بینی ها و گزارشات Technavio رو به افزایش باشد.

در این گزارش آمده است که قیمت و هزینه های فروش راهکارهای امنیتی با افزایش تکنولوژی های مرتبط با فضای ذخیره سازی ابری رو به کاهشند. قیمت نصب و راه اندازی سیستم های امنیتی روبه کاهش بوده و به همین خاطر افزایش نیازهای کاربران باعث افزایش کشش آنها به سمت این سیستم ها شده است. قیمت های مذاکره پذیر و مقرون به صرفه باعث افزایش کاربران در کسب و کارهای کوچک تر و ساختمان های مسکونی شده است. کاهش قیمت ها در بازار باعث ایجاد محیطی رقابتی بین فروشندگان شده است که منجر به رشد کلی بازار با ارائه راهکارهای برطرف کردن نیاز مشتریان خواهد شد.
البته محیط و شرایط بی ثباتی هم در بخش های مختلفی از بازارهای جهانی به وجود آورده است. نمونه قابل توجه آن حمله اخیر به مجله فرانسوی شارلی ابدو در پاریس است؛ فیلم حمله مهاجمین که توسط دوربین های مداربسته در محل ضبط شده بودند به دستگیری افراد مهاجم منجر شد. تصاویر ضبط شده به پلیس کمک کرد تا بهتر بتوانند خرابکاران را شناسایی کنند.

Sharma در ادامه افزود :
مقررات سخت گیرانه ای که برای نصب سیستم های امنیتی به تصویب رسیده است باعث افزایش ایمنی شده و تجهیزات نظارت تصویری بی سیم (Wireless) که در محیط های عمومی مثل فروشگاه های بزرگ، بیمارستان ها، فرودگاه ها، ایستگاه های مترو و قطار، هتل ها و مراکز خرید نصب شده اند تهدیدات و نگرانی های امنیتی را کاهش داده است.

مشترک شدن در خبرنامه ما

برای اطلاع از آخرین اطلاعات و بروزرسانی ها در خبر نامه ما عضو شوید

اشتراک شما ایجاد شد