image_pdfimage_print

وقتی سوئیچ در شبکه دوربین های مداربسته دچار مشکل باشد یا کند عمل نماید مدام با تصاویری غیر روان یا تاخیر تصویر رو به رو می شوید. این مشکل در سیستم های نظارت تصویری تحت شبکه بسیار رایج شده است. البته بهره گیری از شبکه های IP و تجهیزات شبکه نسبت به شبکه های رایج نظارت تصویری قدیمی نیاز به دانش شبکه دارند و با مشکلاتی هم رو به رو هستند. برای این شبکه ها نیاز به تجهیزاتی با کارایی بالا هستیم تا از مشکلاتی مثل تاخیر، حذف بسته های داده (Packet Los)و .. به دور باشیم.

شرکت سازنده تجهیزات نظارت تصویری و دوربین های مداربسته داهوا (Dahua) اعلام کرد به زودی سوئیچ های PoE داهوا که به صورت ویژه برای سیستم های نظارت تصویری و جریان های ویدئویی تحت شبکه طراحی شده اند به بازار عرضه خواهند شد تا از مشکلات رایج در این سیستم ها جلوگیری کنند.

سوئیچ های PFS4218-16ET و PFS4226-24ET

سوئیچ هایی با پسوند نام ۱۶ET دارای ۱۶ پورت PoE با مجموع توان پیشفرض ۱۹۰W که با درخواست کاربران نوع اختصاصی ۲۴۰ وات (Optional) نیز در در دسترس خواهد.

سوئیچ هایی با پسوند نام ۲۴ET نیز با ۲۴ پورت PoE با مجموع توان ۲۴۰W پیشفرض و ۳۶۰ وات در نوع اختصاصی (Optional) در اختیار کاربران قرار خواهند گرفت.

این سوئیچ های PoE داهوا به صورت ویژه برای سیستم های نظارت تصویری طراحی شدند و برای انتقال های ویدئویی و جریان هایی یک نواخت با اولویت بالا مناسبند.

مدیریت بهتر انرژی

– تنظیمات PoE
با قابلیت های به کار رفته در این سوئیچ، اعمال تغییرات سوئیچ PoE از طریق رابط کاربری تحت وب ممکن می شود و می تواند برای مثال بر روی یک کانال، توان الکتریکی بیشتری را نسبت به دیگر پورت ها اعمال نماید. مثلا بر روی پورتی که از دوربین های مداربسته با نور IR پشتیبانی می نماید می توان انرژی خروجی بیشتری را ست کرد تا سوئیچ به خوبی انرژی دوربین مداربسته را مجزا از بقیه پورت ها و با توان بیشتری تامین نماید.

– PoE سبز
این قابلیت (Green PoE) به کاربران اجازه می دهد برای مصرف انرژی PoE زمان بندی تعیین کنند تا سوئیچ بتواند در دوره های زمانی خاصی کار نماید و در باقی زمان ها صرفه جویی انرژی داشته باشد. برای مثال با تنظیم ساعات ۹ تا ۲۱ سوئیچ PoE می تواند در ساعات بعدی و خارج از زمان بندی، انرژی خروجی را قطع نماید و با اینکار انرژی صرفه جویی شود.

قابلیت انتقال انرژی تا ۲۵۰ متر

فاصله رایج برای انتقال انرژی PoE حداکثر ۱۰۰ متر است. شرکت هایی مثل Uniview هم پیشتر تکنولوژی انتقال انرژی PoE جدیدی ابداع کرده بود که بر روی کابل شبکه انرژی PoE را تا ۳۰۰ متر منتقل می کرد.حالا شرکت هایی مثل داهوا و هایک ویژن هم به دنبال رقابت به انتقال انرژی تا حداکثر ۲۵۰ متر دست یافته اند. در این سوئیچ PoE داهوا امکان تنظیم ارسال انرژی تا حداکثر ۲۵۰ متر قابل تغییر از طریق رابط تحت وب خواهد بود. با اینکار نیاز به فیبر نوری و SFP مرتفع شده و هزینه ها را کاهش می دهد.

نشانگر مصرف انرژی

نشانگر مصرف انرژی در روی این سوئیچ به کاربران امکان مشاهده مصرف انرژی در سوئیچ PoE را میسر کرده و به کاربر کمک می کند بفهمد چه دوربین مداربسته ای به شبکه متصل یا خاموش است.

این نشانگر دارای ۳ نشانگر با مقادیر ۵۰، ۸۰ و ۱۰۰ درصد می باشند.
– ۵۰% : مصرف کلی سوئیچ PoE زیر ۵۰ درصد است.
– ۸۰% : مصرف انرژی الکتریکی سوئیچ PoE بین ۵۰ تا ۸۰ درصد کل است.
– ۱۰۰% : مصرف انرژی الکتریکی سوئیچ بین ۸۰ تا ۱۰۰ درصد کل است.

هر دو سوئیچ PFS4218-16ET-190/240 و PFS4226-24ET-240/360 دارای ۲ پورت Hi-PoE هستند که می تواند برای هر دوربین مداربسته دام تحت شبکه که نیاز به Hi-PoE دارند انرژی حداکثری ۶۰ وات تامین نمایند.

قابلیت های دیگر سوئیچ های PoE داهوا

در این سری سوئیچ های PoE داهوا هم از قابلیت های رایجی مثل استفاده از سخت افزارهای مقاوم به جریان الکتریکی، کنترلر جریان بافر شبکه، مقاومت دربرابر شک الکتریکی ۴کیلو ولتی و موفقیت تست ALT رو به رو هستیم. ضمن اینکه این سوئیچ PoE، تست فشار جریان تصویری را برای ۲۰۰ دوربین مداربسته در لحظه پاس کرده است.

مشترک شدن در خبرنامه ما

برای اطلاع از آخرین اطلاعات و بروزرسانی ها در خبر نامه ما عضو شوید

اشتراک شما ایجاد شد