image_pdfimage_print

ماه گذشته دفتر منطقه ای شرکت داهوا در ایالات متحده آمریکا اعلام کرد که ۶۵ کارمند این شرکت در این کشور مشغول کارند. اما امروز شرکت داهوا اعلام کرده است که برای افزایش تعداد کارمندان به بیش از ۲۰۰ نیرو تا پایان سال ۲۰۱۷ برنامه ریزی کرده است تا بتواند یکی از بزرگترین کارخانه های تولید محصولات نظارت تصویری با بیشترین کارمند را در شمال آمریکا داشته باشد.

گسترش کسب و کار داهوا در ایالات متحده آمریکا به عنوان بزرگترین سازنده دوربین مداربسته

در سال های اخیر داهوا با وجود فروش تمام OEM های موجودش در بازار ایالات متحده، نیروی انسانی کمی در بخش فروش محصولات با برند آمریکایی در منطقه آمریکای شمالی مستقر کرده بود.
اما در سال های ۲۰۱۵ و ۲۰۱۶ نسبت به گذشته تعداد کارمندان به ۶۵ نفر افزایش یافت. اما امروز به گفته سایت IPVM این تعداد نیرو به ۱۰۰ نفر افزایش یافته و قرار است تا پایان سال ۲۰۱۷ نیز به ۲۰۰ نفر برسند.

نیروهای مهم جدیدی که به این شرکت ملحق شده اند :
Jason Boyd نیروی سابق شرکت Hanwha Techwin یکی از برترین فروشندگان سابق سامسونگ
Hunter Fort فروشنده قدیمی و کهنه کار Mobotix که امروز مدیر فروش ارشد شعبه آمریکایی داهوا است.
Ethan Maxon سابقا در Arecont مشغول به کار بود و امروز بعنوان مدیرعامل بخش آمریکایی و بخش غربی ایالات متحده آمریکا است.

مقیاس وسیع تغییرات داهوا

در مقیاس استانداردهای بازار سیستم های نظارت تصویری، استخدام ۲۰۰ نیروی کار در ابعاد بزرگ در بخش های پشتیبانی و فروش یک شرکت عددی قابل توجه خواهد بود. در مقام مقایسه، در سازمان های بزرگ تر و تشکیلات وسیع مثل Avigilone، Axis یا هایک ویژن هم شاید برای کشورهایی مثل ایالات متحده آمریکا چیزی در حدود ۳۰۰ تا ۴۰۰ نیروی کار استخدام می شد.

تصمیم استخدام نیروی کار داهوا بیشتر با میزان درآمد فعلی آنها در ایالات متحده آمریکا مرتبط است که نسبت به رقبای قدیمی در آمریکای شمالی تنها ۲۰۰ تا ۴۰۰ میلیون دلار کمتر بوده است. بنابراین کاری که داهوا در حال انجام آن است یک افزایش تعداد نیروی کار قبل از افزایش درآمد جدید برای پوشش هزینه های آن هاست.

ارزشمندی کارمندان منطقه ای

جنبه مثبت این حرکت بهره مندی و نیاز به داشتن مراکز فروش محلی و پشتیبانی مشتریان در مشاغل بزرگ و در آمد بیشتر است. اینترنت بسیاری از موارد را حل کرده اما هیچ چیز جای ارتباطات انسانی و ارتباطات مستقیم با منابع دانش یا فروشنده های محلی را نمی گیرد. با رشد قابل توجه این مناسبات اینترنتی باز هم فروشندگان و خریداران، بازیگران اصلی این صنعت هستند. برخلاف داهوا، هایک ویژن نشان داد با تقریبا ۳۰۰ نیروی کار در آمریکا، کاهش قیمت های محصولات هم کاری از پیش نمی برد. سرمایه گذاری کافی در بخش های فروش منطقه ای و پشتیبانی بسیار حیاتی است که داهوا دقیقا در حال انجام آن است.

حقوق و هزینه های کارمندان منطقه ای

بخش منفی ماجرا به هزینه های بالای استخدام نیرو در ایالات متحده آمریکا باز می گردد. هزینه های عملیاتی بخش آمریکایی داهوا با افزایش نیروها به ۲۰۰ نفر، چیزی در حدود ۴۰ میلیون دلار خواهد بود ( برای هر کارمند معادل ۲۰۰ هزار دلار سالیانه هزینه دارد که البته از نظر کاهش هزینه های سفرهای کاری، نمایشگاهها، دفاتر کاری و … منفعت می برند.)

افزایش یکباره از صفر به ۲۰۰ نیروی کار در کمتر از ۳ سال یعنی حداقل در کوتاه مدت درآمدی از بازار USA نداشته اند تا این مخارج را پوشش دهند. داهوا در سال ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ در بخش آمریکایی درصورت تجربه رشد قابل ملاحظه، پیش بینی درآمدی ده ها میلیون دلاری خواهد داشت.

داهوا اعلام کرده بود که صدها میلیون دلار سود از فروش و فعالیت های بازار چین به دست آورده است که به آنها امکان می دهد به افزایش و گسترش کسب و کارها توسط منابع داخلی بپردازند تا این مخارج را جبران کنند.

توسعه صعودی

داهوا جدا از بازار کوچک و ضعیفش در سرمایه گذاری منطقه ای ، در آمریکا رشد قابل توجهی داشته. با افزایش ۲۰۰ نفری کارمندان، می توانند به صورت مداوم خود را به بازار فروشنده ها و پیمانکاران برسانند و به صورت مستقیم وارد عمل شوند که بسیار کمک کننده است.
به علاوه داهوا کارمندانی خواهد داشت که نسبت به رقیب اصلیش Hikvision با تعداد کارمندان بالاتر، می توانند مستقیما وارد رقابت شوند.

خطرات گسترش نیروی کار Dahua

– هایک ویژن نشان داده است که به این اقدام داهوا حمله خواهد کرد و خوشنود نیست. بعد از آنکه داهوا فروش محصولاتش را توسط ADI در بهار امسال آغاز کرد، هایک ویژن هم در حرکتی تهاجمی دست به کاهش مجدد قیمت دوربین های مداربسته زد. حالا داهوا با افزایش کسب و کار منطقه ای و هایک ویژن با کاهش قیمت ۴۰ درصدی محصولات نظارت تصویری در جنگ هستند. اینکه چطور داهوا قرار است با شرکتی بزرگتر و قدیمی تر وارد بازی جدید کاهش قیمت ها شود می تواند جالب باشد. البته این رقابت اصلا ساده نیست.
– Dahua USA هم قبل تر نا کار آمدی خود را نشان داده و هنوز نقشه فروش و رویکرد واضحی ندارد. آیا می توانند به سرعت در مقابل این رقیب قد علم کرده یا خود را تصحیح کنند؟!

مشترک شدن در خبرنامه ما

برای اطلاع از آخرین اطلاعات و بروزرسانی ها در خبر نامه ما عضو شوید

اشتراک شما ایجاد شد