دوربین مداربسته پلاک خوان و سیستم مدیریت مرکزی راهکار جدید پارکینگ هوشمند شرکت داهوا

در دو دهه قبل، رشد اقتصاد جهانی باعث افزایش تعداد خودروها در خیابان ها و جهان شد. آمارها نشان می دهد که با افزایش ساخت آپارتمان ها، مدیریت پارکینگ خودروها در شهرها با مشکلات بسیاری رو به روست.

مشکلات ID کارت ها، حسابرسی، کنترل ورودی و محاسبه هزینه پارک خودرو باعث می شوند پروسه ورود و خروج خودروها دچار مشکل شده و نا کارآمد باشند. سیستم های مدیریت کارت های هوشمند رایج هم محدودیتهایی در پذیرش افراد و مشکلاتی مثل نگهداری کارت ها دارند. معمولا کارت های هوشمند دزدیده می شوند یا به نوعی مشکلات بعدی با گم شدن کارت ها به وجود می آید.

شرکت داهوا با تجربه ای طولانی در زمینه سیستم های نظارت تصویری راهکار جدید پارکینگ هوشمند را به تازگی رونمایی کرد. راهکار پارکینگ هوشمند خودروها از داهوا بر اساس سیستم های نظارت تصویری و تکنولوژی تحلیل ویدئویی کار می کند. البته علاوه بر آن یکپارچه با سیستم تحلیلگر هوشمند DH-DSS4004-EMS کارایی مناسبی ارائه می دهد. قابلیت کنترل ورودی راهکار پارکینگ هوشمند خودرو Dahua باعث کاهش هزینه های نیروی انسانی می شود و بسیار راحت تر کنترل ورودی ایمن تری را تجربه می نمایید. کنترل ورودی سیستم هوشمند مدیریت پارکینگ خودرو داهوا براساس چهار بخش اساسی طراحی شده است.

کنترل ورودی و خروجی پارکینگ خودروها

کنترل دیجیتالی ورودی پارکینگ با دوربین مداربسته ANPR یا همان دوربین های مداربسته پلاک خوان و ثبت کننده پلاک خودرو صورت می گیرد. خودروهای تعیین هویت شده و تشخیص داده شده بر اساس لیست شماره پلاک های تعیین شده از قبل، می توانند توسط دوربین مداربسته پلاک خوان که پلاک خودروها را ثبت می کند به کنترل درب های ورودی بینجامد. راننده خودروی ورودی هم میتواند با فشردن دکمه سیستم ویدئویی Intercom (ارتباطی) با اپراتور صحبت نماید.

سیستم نظارت تصویری ورودی واکنش پذیر در لجظه می تواند با دقت بالا 95 درصدی پلاک خودروها را به خوبی بر اساس تصاویر دوربین های مداربسته پلاک خوان (ANPR) (مدل ITC237-PU1A-IRHL) تشخیص داده به درستی درب های پارکینگ را کنترل نماید. این دوربین مداربسته پلاک خوان می تواند به راحتی تمام پلاک های خوروهای اروپایی را تشخیص دهد. بنابراین خبری از تکرار در این سیستم نخواهد بود و نصب و راه اندازی ساده ای دارد.

جستجوی فازی بین تمام پلاک های خودروهای اروپایی با NVR های 4K داهوا

NVR5208-8P-4KS2 با پشتیبانی از رزولوشن Ultra HD 4K – 3840*2160 می تواند به نمایش و ضبط تصاویر ویدئویی دریافتی بپردازد. اگر شما از قابلیت جستجوی تعریفی استفاده کنید، اطلاعاتی شامل تصاویر خودروها، شماره پلاک خودرو، تاریخ ورود و خروج خودرو و تصاویر ویدئویی ضبط شده براساس جستجوی شما نمایش داده خواهند شد. NVR داهوا با پشتیبانی از خروجی داده های استرینگ و داده های دقیق پلاک خودرو همراه با برچسب های تاریخ، ساعت و کانال و… پایگاه داده بسیار خوبی را در اختیارتان می گذارد و این داده ها را می تواند حتی در روی یک حافظه USB در اختیار شما قرار دهد.

راهکار پارکینگ هوشمند داهوا

مدیریت هوشمند با سیستم DH-DSS4004-EMS

سیستم تحلیلگر هوشمند پشتیبان Back-end _ DH-DSS4004-EMS با نرم افزار مدیریت نصب شده به صورت ویژه به عنوان مرکز کنترل این راهکار در نظر گرفته شده است. این سیستم کارکردی تعاملی و متقابل داشته و استفاده از آن آسان و به صرفه است. مرکز کنترل می تواند به تماس های اضطراری Intercom پاسخ دهد و از جستجوی ویدئویی بر اساس شماره پلاک خودرو، تاریخ و ساعت در حافظه تصاویر پشتیبانی می نماید.

قابلیت های سیستم مدیریت پارکینگ شرکت داهوا در ترکیبی از دوربین های مداربسته پلاک خوان ANPR ITC237، NVR5208-8P-4K و سیستم تحلیلگر ویدئویی هوشمند DH-DSS4004-EMS و … ممکن شده است. این سیستم قابلیت کنترل ورودی مناسبی داشته و برای محیط های پیچیده هم می تواند به صورت ترکیبی به کار گرفته شوند. این راهکار می تواند با انعطاف و بروزرسانی تکنولوژی ها در آینده کارکرد بهتری داشته باشد.

راهکار پارکینگ هوشمند داهوا