image_pdfimage_print

کاربران و خریداران سیستم های نظارتی و امنیتی روز به روز آگاه تر به تکنولوژی های امنیتی و سیستم های اطفاء حریق در حال پیشروی هستند. انتظارات از این صنعت روز به روز بیشتر شده و برای مقابله با حوادث طبیعی غیرمترقبه، آینده صنایع و امنیت کشورها بر روی این صنعت به شکلی ویژه حساب می شود. در سال ۲۰۱۷ صنایع با اولیت بالاتری به تمرکز بر روی این موارد می پردازند و تا حد ممکن به شرایطی برای نظارت بیشتر بر روی جریان های نا تمام دنیای اطرافشان متوسل می شوند.

کاربران و سرویس گیرندگان انتظار بالاتری از سیستم های مدیریت منازل و ساختمان ها دارند و نمی خواهند درگیر تکنولوژی هایی شوند که به دردسر بیشتر بیفتند. برای کمک به کاربران باید رویکرد درستی را در سال جدید اتخاذ کرد که متخصصان صنعت امنیتی و اطفاء حریق می توانند هنوز نقش اصلی را در این گونه موارد ایفا کنند و به تعریف گرایشات آینده کاربران بپردازند.

Integration یا راهکارهای یکپارچه

بزرگترین موقعیت و مزیت مهم در بازار سیستم های امنیتی و حریق در سال ۲۰۱۷ معطوف به یکپارچگی کسب و کارها خواهد بود. در قدم اول همه کسب و کارها باید سیستم های امنیتی و سیستم های حریق را در هم آمیخته و به صورت یکپارچه نمایی کامل از سیستم های اعلام هشدار را ترسیم کنند. هر نوع سیستم اعلام هشدار می تواند در بین پلتفرم ها و سیستم های متفاوتی شناخته شده باشد و قابلیت ارائه خدمت داشته و زمان پاسخگویی خوبی را به ثبت برساند. برای مثال اگر سیستم اعلام هشدار در یک بخش از ساختمان شروع به کار کند، تیم امنیتی از یک رابط یکسان برای دسترسی به سیستم های نظارت تصویری در محیط هدف استفاده کرده و به راحتی تشخیص دهند که آیا فعالیتی غیرمجاز رخ داده یا خیر.

با ورود به سال جدید انتظار می رود یکپارچگی بیشتری را در کسب و کارها ببینیم و این موضوع در سیستم های ساختمانی بیشتر از قبل خواهد بود. در سیستم های بزرگتر و سازمانی یک زیرساخت شبکه ای می تواند بهتر منابع ، کاربران، بازدیدکنندگان و پیمانکاران را به یکدیگر وصل کند. برای مثال سیستم امنیتی مجتمع و یکپارچه با منابع انسانی (HR) باعث می شود دسترسی یک کارمند به راحتی هنگامی که از شرکت خارج می شود لغو شود تا دیگران از حق ورود و دسترسی کارمندان در زمان عدم حضورشان سوء استفاده نکنند. یا بالعکس یک مدیر میتواند در هنگام خروج یا سفر به راحتی از احوال عمومی و آمار کسب و کارش در شرکت مطلع باشد. کم کردن کارهای تکراری کارمندان هم می تواند آنهارا بیشتر بر روی کارشان متمرکز کرده و منافع بیشتری از این سیستم های یکپارچه را به مدیران برگرداند.

شرکت های بسیاری مثل Honeywell هم سعی دارند راهکارهای یکپارچه رقابتی در این موارد ارائه دهند. هانیول محصولات و سیستم هایی برای تکمیل مدیریت ساختمان ها تولید میکند که به رقابت با دیگر رقبا بپردازد.

Mass Notifications (MNS) سیستمهای اطلاع رسانی انبوه

بازار سیستم های اطلاع رسانی انبوه در اروپا انتظار رشدی ۲٫۱۷۸ میلیون دلاری را تا سال ۲۰۱۹ خواهد داشت. این رشد وسیع می تواند تا سال ها ادامه داشته و به سمت سیستم های تشخیص حریق مبتنی بر MNS گرایش پیدا کند.
سیستم های اطفای حریق به عنوان ستون فقراتی امن برای سیستم های MNS عمل کرده و می تواند قابلیت تغییر ابعاد را به ارمغان آورد. با افزایش نیاز جهانی به امنیت، سیستم های نظارت مداوم و پیشگیری از حوادث مثل سیستم های ضد حریق پلتفرم های مناسبی برای پیاده سازی سیستم MNS در فضاهای عمومی به حساب می آیند. انتظار می رود سایت های بیشتری در سال های آینده سعی کنند با سیستم های MNS و حریق به صورت مجتمع تعامل داشته باشند.

Plug & Play، راه اندازی سریع و آسان

محصولات امروزی به راحتی به صورت خودکار شروع به کار می کنند و نصب و راه اندازی تکنولوژی های جدید نیازی به داشتن دانش تکنیکی بالا ندارند. فلسفه Plug & Play امروزه این است که یگ عمل بنیادی برای تلفن های هوشمند طراحی شود که بتواند فضای کسب و کار را هم به خوبی پشتیبانی نماید. کاربران انتظار دارند که تکنولوژی های قدرتمند در دستشان به راحتی قابل نصب و راه اندازی بر روی تلفن هوشمند بوده و تکنولوژی آینده بتواند این موفقیت در پیاده سازی را ممکن سازد. هانیول هم در این زمینه درحال سرمایه گذاریست. تیم UX شرکت Honeywell بر روی طراحی و استفاده از محصولات جدیدی متمرکز شده است که برای کاربران جذابتر، حس بصری بهتر و لذت بخشی داشته باشد.

تکنولوژی موبایل

کسب و کارها امروزه از دستگاه های موبایل و قابل حمل برای دسترسی به منابع ویدئویی استفاده می کنند که با درک مزیت داشتن نظارت امنیتی بهتر و صرف وقت بیشتر روی سایت های مورد نظارت این مزیت ها بیشتر قابل درک می شوند. برای هر دو صنعت امنیت و حریق، نرم افزارهای موبایل، روشی حیاتی برای دسترسی به اطلاعات در سال ۲۰۱۷ خواهند بود. با بازرسی سالانه و بهبود و نگهداری سیستم ها می توان از قابلیت های ممکن استفاده کرد و حداقل زمان و تکنسین های ممکن را برای داشتن گزارشات مورد نیاز بکار گرفت.

راه پیشرو

صنایع امنیتی و حریق همیشه برای رسیدن به راهکارهای درست با بهترین بودجه ممکن در تلاشند. یک متخصص امنیتی مجرب هنوز باید در پی جلب اطمینان کاربران بر روی بهترین سیستم ها باشد تا نیازهای آنها را به طور بنیادین برطرف نماید. صنعت هم مسئولیت آگاهی بخشی به تغییرات بازار و طراحی سیستم های آینده را بر عهده دارد.

مشترک شدن در خبرنامه ما

برای اطلاع از آخرین اطلاعات و بروزرسانی ها در خبر نامه ما عضو شوید

اشتراک شما ایجاد شد