image_pdfimage_print

در نظر سنجی سالانه که توسط IPVM از فروشندگان بزرگ بین المللی دوربین مدار بسته و سیستم های نظارت تصویری انجام می شود امسال نظرات و نتایج جالبی بدست آمده است.

شرکت هایک ویژن امسال هم مثل سال های ۲۰۱۴ و ۲۰۱۵ در ابتدای لیست قرار دارد اما نسبت به سال های قبل با شتاب منفی و افت فروش بیشتری روبرو شده است. برای ما هم جالب است بدانیم که آیا می تواند امسال هم به موفقیت دو سال گذشته خود ادامه دهد یا خیر؟

در این مطلب به برندهایی که در نظر سنجی بین المللی بیشتر مورد توجه بوده اند می پردازیم :
– Arecont
– Axis
– Dahua
– Hanwha
– Hikvision
– Lenel
– Uniview

برترین عملکرد برای جذب مشتری در سال ۲۰۱۶

– شرکت هایک ویژن تقریبا مقام اول را به دست آورد اما میزان محبوبیت و نظرات رای دهنده نسبت به سال ۲۰۱۴ و ۲۰۱۵ به شدت افت کرده است.
– شرکت یونی ویو در حالی مقام دوم را بدست آورده است که پیش از این در رده بندی های IPVM نبوده است و رشد عجیبی را تجربه می نماید.
– شرکت هانوها یا سامسونگ سابق هم با فروشی متوسط در میان لیست قرار دارد.

ضعیف ترین عملکرد برای جذب مشتری در سال ۲۰۱۶

– Lenel که روندی منفی دارد و در سال ۲۰۱۶ بدترین فروش را از نظر سنجیها بدست آورد.
– Arecont هم با افت روبروست.
– Axis هم در بین فروشندگان با افت محبوبیت روبه رو است و در رده میانی دفع مشتری قرار داشته که علتش به قیمت بالای محصولات اکسیز بر می گردد.
– Dahua که با وجود سعی در فروش گسترده و پیروی از جنگ تخفیفاتی فراوان با هایک ویژن و افزایش تلاش های بازاریابی تقریبا به نتیجه نرسیده است.

بهترین فروش برای هایک ویژن به همراه شتاب رشد منفی

در سال های ۲۰۱۴ و ۲۰۱۵ هایک ویژن تقریبا نظر بسیاری از شرکت کنندگان در نظر سنجی ها را به خود جلب کرده بود اما امسال با افت بیشتر در مقام اول نظر سنجی قرار گرفت. البته به دلیل رشد با شتاب منفی و افت شدید فروش و سعی در فروش با تخفیف های چندباره سعی در کاهش رشد منفی داشتند. امسال با اقبال بسیار کمتر و تقریبا ۱۰ درصدی نظر دهندگان در این جایگاه قرار دارد.

بیشتر نظرات هم حول محور قیمت محصولات هایک ویژن و گستردگی آنها تمرکز داشت :

– طیف محصولات کامل هایک ویژن و درخواست کاربران.
– قیمت و تنوع محصولات هایک ویژن.
– ارزش خرید متناسب با قیمت و پشتیبانی خوب هایک ویژن.

از آنجایی که امسال به هیچ وجه برای هایک ویژن سال خوبی نبوده، اولین باری است که کاملا در نظر سنجی ها به وضوح به کاهش تولیدات و میزان فروش این شرکت اشاره شده است.

تقریبا نیمی از فروشندگان بزرگ و تولیدکنندگان نظرشان نسبت به هایک ویژن تغییر کرده و محصولات هایک ویژن را از لیست فروش خود حذف کرده اند در این بین بسیاری از نظرات بیانگر نگرانی های فروشندگان از مشکلات امنیت سایبری و روابط دولتی چین با این شرکت است :

– هایک ویژن تمایلی به معامله با حزب کمونیست چین ندارد.
– هایک ویژن نظرات را بخوان و شهرت خود را لکه دار نکن.
– ما فروش کمی را با هایک ویژن آغاز کردیم اما اخیرا با سوء استفاده های امنیتی تقریبا فروشمان رو به صفر می رود. انقدر محصولات رقیب با کیفیت بهتر وجود دارد که می شود با چشم پوشی از تفاوت قیمت فروش خوبی داشت.

هایک ویژن در سال جاری سعی در کسب حداکثری کاربران و خریداران را داشت اما خیلی از فروشندگان عملا به فکر جایگزینی محصولات هایک ویژن با محصولات دیگر افتادند و علتش هم به تخفیف های ضرر دهنده متعدد و میزان بالای تخفیف ها بر می گشت.

سال ۲۰۱۷ سال بسیار چالش برانگیزی برای هایک ویژن خواهد بود تا مطابق سابق به رشد مورد نیاز دست یابد. از طرفی هم بسیاری از فروشندگان و پیمانکاران پروژه ها در حال تغییر برند مورد استفاده خودشان به جای هایک ویژن هستند.

داهوا و فروش در حد صفر در آمریکا

داهوا امسال بیشتر در گرداب جنگ تخفیف های شدید و متعدد گرفتار شد. برای شرکتی مثل داهوا می تواند شرایط فعلی کشنده باشد، چون سهم فروشی در حد صفر را در سال ۲۰۱۵ در بین برندهای مشهور و حتی NoName در آمریکا تجربه کرده و امسال هم با صرف مبالغ هنگفتی روی تیم فروش و بازاریابی بازهم نتوانست تغییری در وضعیت ایجاد نماید.

یونی ویو مقام دوم بهترین فروش به همراه محبوبیت بین مشتریان و فروشندگان

شرکت یونی ویو درحالی مقام دوم را به دست آورده است که فروش بسیار خوبی نیز دارد. Uniview در مقایسه با رقبایی مثل هایک ویژن با حداقل هزینه بر روی رقابت و تبلیغات توانسته این محبوبیت و کیفیت را به دست آورد. تقریبا تمام فروشندگان و حاضرین در نظر سنجی این مقام را حاصل قیمت مناسب و کیفیت خوب محصولات یونی ویو می دانند.

در نظرات بدست آمده می بینید:

– انتخاب ما یونی ویو بود . علت هم Unicode و قیمت مناسب
– کیفیت خوب دوربین مداربسته تحت شبکه نسبت به محصولات چینی(Dahua و Hikevision)
– قیمت پایین نسبت به رقبای بین المللی و محصولات شرکت های سازنده دوربین مداربسته در چین
– قیمت پایین، کارایی و کیفیت بالا

نمایش قدرتمندانه هانوها

هانوها تقریبا با فاصله در مقام بعد از یونی ویو قرار دارد و به عنوان شرکتی میان رده در لیست حضور دارد. هنوز هم کاربران نمی توانند نام سامسونگ را در ذهن به هانوها تغییر دهند :

– سامسونگ باقیمت های بهتر و سبد خرید متنوع تر
– قیمت مناسب
– سری های Q و P بهتر از سری SNV
– هانوها یا سامسونگ سابق بهتر از قبل است ولی به خاطر کاهش اعتبار افت فروش داشتیم.
– قطعا آمار دوربین های مداربسته ای که در اولین استفاده خراب می شوند با هانوها کاهش می یابد.

Lenel بازنده ی بزرگ

در نظرسنجی ها نسبت به سال های قبل فروشندگان بسیاری محصولات Lenel را از لیست خود حذف کرده اند.

– Lenel پشتیبانی فروش ضعیف و قیمت بالا در کنار ظاهر بد.
– Lenel پشتیبانی محصول ضعیفی دارد.
– Lenel دقیقا به اشکالاتی که دیگران از تولیداتش می گیرند ادامه می دهد.
– هنوز Lenel را از لیست فروش دوربین های مداربسته خود حذف نکرده ایم اما به فکر جایگزینی این برند با برند بهتری هستیم.

تاثیر قیمت محصولات Axis بر انتخاب فروشندگان

بسیاری از فروشندگان محصولات اکسیز آن را از لیست فروش خود خارج کرده یا تعداد محصولات این برند را در لیست فروش خود کاهش داده اند:

– Axis قیمت بالایی دارد.
– خیلی فروش Axis جالب نیست. اغلب کاربران با دیدن لیست قیمت اکسیز به فکر محصولات ارزانتر از برندهای دیگر می افتند.
– دوربین مدار بسته سری P و M اکسیز در لیستمان وجود دارند اما سامسونگ با رزولوشنی بهتر و IR و تحلیلگر ویدئویی با قیمتی بهتر در دسترس است
– اکسیز خیلی گران است.

در این بین یکی از فروشندگان بزرگ هم که دوربین های مداربسته این برند را اخیرا به لیست خود اضافه کرده بود دقیقا تصمیمش معطوف به صرفه اقتصادی بوده و نظرش این را نشان می دهد:

تنها انتخابمان از این برند محصول Companion Line می باشد .

Arecont و بیشترین افت

شرکت Arecont بیشترین افت را در سال ۲۰۱۶ در تولیدات دوربین های مداربسته تجربه کرده است.
البته در نظر سنجی های قبلی هم این شرکت محبوبیت بسیار کم و سهم فروش بسیار پایینی را کسب کرده بود.

– ارکانت ویژن شرکتی با نواقص بسیار
– Arecont نرم افزارها و فرم ورهای بی کیفیتی دارد.
– قیمت بالا و کیفیت نامتناسب
– تصاویر ویدئویی در شب بی کیفیت و کارایی در نور کم نامناسب در کنار نیاز به پهنای باند بالا
– قیمت بالا و مشکلات سازگاری و پشتیبانی

کمترین توجه به Avigilon

Avigilon به عنوان شرکت برتری در نیمه میانی بازار از نگاه کاربران در سال ۲۰۱۵ ، سال ۲۰۱۶ اصلا برند جذابی برای فروشندگان دوربین مداربسته به حساب نیامد. رشد کلی و تنوع محصول ناچیز اویجیلون باعث شد همان اندک توجهات به این برند هم معطوف به سری ACM باشد.

مجموع نظرات کاربران و فروشندگان

در حالت کلی نظرات کاربران و فروشندگان دوربین مداربسته نسبت به سال قبل با تحول زیادی رو به رو نشده است. این نشان می دهد بسیاری از فروشندگان به برند و لیست مورد علاقه خود رسیده اند. ضمن اینکه بحث گرایش به محصولات نظارت تصویری حول محور صرفه اقتصادی و ارزش خرید می چرخد. یعنی اگر دو محصول دارای ویژگیهای مشابهی باشند قیمت حرف اول را در انتخاب دوربین مداربسته و سیستم های نظارت تصویری می زند.

چشم انداز سال ۲۰۱۷

با توجه به بازار قیمت محور دوربین مداربسته و محصولات ارزان قیمت حاضر، شرایط برای شرکت ها سخت تر شده است. انتظار نمی رود تولید کننده ای بتواند تغییر عجیبی در سهم بازارها در سال ۲۰۱۷ به وجود آورد. به نظر می آید شرکت هایی که در لب مرز قرار داشتند باید دنبال راهی برای رقابت با دوربین های مداربسته با قیمت مناسب باشند.

مشترک شدن در خبرنامه ما

برای اطلاع از آخرین اطلاعات و بروزرسانی ها در خبر نامه ما عضو شوید

اشتراک شما ایجاد شد