image_pdfimage_print

شرکت WD، سازنده بزرگ راهکارهای ذخیره سازی و پیشتاز در تکنولوژی های ذخیره سازها اخیرا خبر از ارائه محصولاتی با عنوان PiDrive به بازار داده است. هارد دیسک هایی که با ترکیب تکنولوژی و عملکرد حافظه های microSD و درایوهای USB در سیستم عامل قرار است به عنوان راهکاری سریع و راحت عمل نماید.

به گفته ی مهندس ارشد WD :
این تکنولوژی شبیه به آن چیزی است که ۳۰ سال پیش در تبدیل هارد دیسک ها به عنوان اصلی ترین بخش کامپیوتر اتفاق افتاد که با ورود یا خروج فلاپی دیسک ها سیستم عامل آنرا به صورت یک درایو قابل جابجایی می دید. نسل سوم راهکارهای وسترن دیجیتال با نام PiDrive از یک هارددیسک USB یا یک فلش درایو USB در اجرای سیستم عامل و بصورت Host سیستم عامل بهره می برد که دیگر اینکار نیاز شما را به داشتن چندین حافظه microSD را برطرف می نماید. ما تکنولوژی های خود را در غالب یک تیم در این راهکار می گنجانیم.

نرم افزار اختصاصی بر اساس نصب کننده سیستم عامل NOOBS و روش نصب Raspberry Pie اجرا می شود که شامل سیستم عاملی جدید با نصبی بسیار آسان بر روی درایوهای USB می باشد. ظرفیت بالای درایو قابلیت های خوبی مثل فضای کافی برای پروژه به همراه خواهد داشت که امکان نصب چندین هسته سیستم عامل های متعدد و ایجاد فضاهای متعدد و مجزا را بر روی هارد دیسک ممکن می سازد و در همین حال از چندین کاربر با فضاهای مجزای ایزوله نیز پشتیبانی می نماید.

Matt Richardson از شرکت Raspberry Pi نیز اعلام کرد :
طرفداران Raspberry Pi عاشق هارد دیسک های سری PiDrive خواهند شد. نه تنها این یک راهکار ذخیره سازی جالب به حساب می آید بلکه فضای کاری آن از خلاقیتی بهره می برد که به کاربران امکان خلق و تجربه و لذت بیشتری در کار با Raspberry Pi خواهد بخشید.
ما خوشحالیم که با شرکت WDLabs که به تمامی تکنولوژی های ذخیره سازی WD برای حمایت از رشد بازار مجهز است دست همکاری داده ایم. توجه این گروه بر روی آموزش و کسب دانش، اختراع و تولید محصولات جدید آنها را به یک بخش مهم در ایجاد هسته مرکزی ابزارهای جدید و ساختارهای مقیاس پذیر تبدیل کرده است.

طیف محصولات جدید

دستگاه های جدید WD PiDrive در سه ظرفیت به بازار عرضه می شوند : نسخه های هارد دیسکی ۳۷۵ گیگابایتی، نسخه هارد دیسکی ۲۵۰ گیگابایتی و نسخه فلش کارت های ۶۴ گیگابایتی.

WD-PiDrive

در محصولات هارد دیسکی ۲۵۰ و ۳۷۵ گیگابایتی از کابلی برای تامین انرژی استفاده می شود. تمام محصولات اعم از هارد دیسک های WD و فلش مموری های میکرو SD، از سیستم عامل از پیش نصب شده Raspberry Pi بهره می برند. سیستم عامل Raspberry Pi در نسخه رسمی به نام Raspbian PIXEL می تواند مستقیما از روی فلش مموری های میکرو SD بدون نیاز به اینترنت نصب شوند و همچنین برای ۵ فضای کاری مجزا بسته به فضای حافظه امکانات خواهد داشت.

WD-PiDrive

سیستم عامل PIXEL فضایی آشنا و شبیه به دسکتاپ دارد و شامل مرورگر اینترنتی، نرم افزارهای مختلف، ابزارهای برنامه نویسی، بازی ها و امکانات رایج دیگر سیستم عامل هاست. فضای کاری نیز بسته به بخش های مختلف هارد دیسک بوسیله Raspbian Lite به شکل یک سیستم عامل کوچک تجهیز شده و با استفاده از خطوط دستوری برنامه نویسی در دسترس است.

WD-PiDrive

مشترک شدن در خبرنامه ما

برای اطلاع از آخرین اطلاعات و بروزرسانی ها در خبر نامه ما عضو شوید

اشتراک شما ایجاد شد